+ 90 (212) 880 02 02
Copyright © 2017
Tüm hakkı saklıdır. Çimstone

Ürünler

 
 

Sedef Mermer bünyesinde barındırdığı ulusal markaları ve
uluslararası partner firmaları ile
banyo-mutfak tasarımlarınıza eşsiz uygulamalar sunmaktadır.
  
 


    


 


 
1992 yılından beri Çimstone anabayisi olan firmamız, yüzlerce bayisi ile onlara bağlı binlerce alt bayisine Çimstone ürünlerinin temini ve uygulaması hizmetini sürdürmektedir. Detaylı bilgi için Çimstone sayfamızı ziyaret ediniz.

Mutfak dokularınızı sanat eserine dönüştürerek stil bir yaşama imkanı yakalayacağınız alanlar üreten Çimstone'nun birbirinden benzersiz renk ve doku alternatifleri, tasarımdan uygulamaya kadar sizinle buluşuyor. Daha detaylı görmek için tıklayınız.

 
  
 

POLYGRANİT

* Polygranit tezgahlarımız; doğal mineraller ile niteliği yüksek reçine bileşimli olup, üretiminde döküm tekniği kullanılmış, akrilik ve poliester esaslı bir malzemedir.

* Polygranit; dayanıklıdır, geçirgen değildir, kahve, limon, sirke ve bazı ev kimyasallarından ve aşındırıcı özelliği yüksek gıda maddelerinden, homojen ve gözeneksiz yapısı sayesinde etkilenmez; leke tutmaz, bakteri üretmez, bakımı kolaydır.

* Çizildiğinde zımparalanarak eski halini alır. Üst yüzeyindeki 3 mm.lik akrilik tabakası nedeniyle 260 dereceye kadar dayanıklıdır.

* Evyesi yekpare olup düşme problemi yoktur.

* Geniş renk imkanına sahiptir.

 


Dünyanın en sağlam ve en gösterişli uygulama malzemesi olarak bilinen granit, teknik anlamdaki eşsiz özelikleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Özelikle uygulama alanları;

- Mutfak Tezgahı Uygulamaları
- Banyo Uygulamaları
- Merdiven - Basamak Uygulamaları
- Sehpa ve Masa Uygulamaları
- Şömine Uygulamaları
- Yer Döşeme ve Duvar Kaplama
- Asansör Kapı Kaplamaları
Granit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Granit, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesi. Plüton içindeki taneler çoğunlukla gözle görülebilir büyüklüktedir. Esas mineralleri feldspatın ortoklas cinsi ile az miktarda plajioklas ve kuvarstır. Ayrıca mika, hornblend, piroksen ve ikinci gruba giren turmalin, apatit, zirkon, grena, manyetit gibi mineraller de bulunabilir.

Granitlerin renkleri, genellikle açık olmakla birlikte, içindeki feldspatların ve diğer minerallerin cins ve miktarına göre gri, pembe,turucu olabilir.

Granitler, yeryüzünde çok yaygın olarak bulunurlar. Çeşitli yer kabuğu modellerinde görünür. Yeryüzünün temelini teşekkül ettirdiği kabul edilmektedir. Doğada dayk, silis ve batolitler halinde bulunabilir.

Yollarda parke ve bordür taşı, yapılarda yapı taşı olarak çok eskiden beri bol miktarda kullanılmaktadır. Aşınmaya, basınca, darbeye karşı dayanıklı, güzel renkli ve iyi cila kabul eder. Atmosfer tesirlerine ve ayrışmaya karşı direnci yüksektir. Günümüzde daha çok parke ve bordür taşı ve bazı büyük yapılarda kaplama taşı olarak kullanılmaktadır.

Granit, yeriçinde 400 santigrat derece civarında bir ısıya sahip olup, soğuması birkaç bin yıl gibi çok uzun bir zamanı kapsar. Bu ısı aynı zamanda jeotermal suların da kaynağıdır. Yeriçine süzülen suların, granitlerin çatlakları arasındaki hareketi, hem granitin yüksek ısısı ile su sıcaklığını arttırır hem de çözünebilir haldeki mineraller suyun bünyesine dahil olur. Jeotermal suların oluşumu bu şekilde gerçekleşir.

Bileşimi ve bulunuşu

Granitlerde kuvars, genellikle hacmen % 20'nin üzerindedir. Derinlik külteleri arasında hacmen % 40'tan fazla kuvars ihtiva eden türe rastlanmaz. Kuvars ve ağır silikatlar bakımından zengin olan kayaçlar gabro sınıfına girer. Esas bileşeni olan feldspat plajioklas ve ortoklas (alkali feldspat) halinde olması mümkündür. Birinin diğerine oranı genellikle ikiden azdır. Granitlerde bulunan ikinci ana mineraller muskovit, biyotit, amfibol, piroksen veya nadiren fayalit (demirli olivin) olarak sıralanabilir. Genellikle bunlardan iki veya üçü bir arada bulunur.Çeşitli sınıflamalarda koyu renkli minerallerin oranı farklı olmakla birlikte hacmen % 20'den fazla koyu renkli mineral ihtiva eden taşlara genellikle granit adı verilmemektedir.